GetBack idzie do sądu. Pozywa firmę audytorską

GetBack idzie do sądu. Chce odzyskać aż 307 milionów złotych!

GetBack, firma zajmująca się odzyskiwaniem wierzytelności, stała się bohaterem jednej z największych afer ostatnich lat.

Spółka, odnosząca wcześniej spore sukcesy, w 2017 r. straciła miliard złotych w wyniku nietrafionych inwestycji. Jej były prezes, Konrad K. został zatrzymany przez CBA i od roku przebywa w areszcie. W całej sprawie zarzuty postawiono 56 osobom.

Teraz jednak nowe władze firmy próbują znaleźć winnego całej sytuacji. Ich zdaniem jest to firma audytorska Deloitte. GetBack zarzuca Deloitte, że ta nie wywiązała się ze swoich obowiązków w zakresie badania sprawozdania finansowego GetBack i nie wykryła znajdujących się tam nieprawidłowości.

– Chodzi o dokumenty za 2016 r. oraz przegląd sprawozdania za pierwsze półrocze 2017 r., czyli tuż przed debiutem spółki na GPW. W przypadku sprawozdań Komisja Nadzoru Finansowego ustaliła, że stosowano w nich kreatywną księgowość oraz że były one fałszowane. Ten wątek jest też badanych przez prokuraturę – pisze Gazeta Prawna.

– Roszczenia podniesione przez wnioskodawcę są niezasadne, także od strony faktograficznej. Brak jest podstaw do tego, aby taka ugoda została zawarta – uważa pełnomocnik Deloitte.

Stawka sporu jest niebagatelna, bo w grę może wchodzić nawet 307 milionów złotych.

Źródło: Gazeta Prawna, Inn:Poland

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i