Firma Richarda Bransona pracuje nad naddźwiękowym samolotem pasażerskim

Firma Virgin Galactic brytyjskiego miliardera Richarda Bransona pracuje nad prototypem samolotu pasażerskiego, który będzie latał z trzykrotną prędkością dźwięku.

Jak poinformował rzecznik prasowy Virgin Galactic, firma lotniczo-kosmiczna przystąpiła do prac projektowych nad nowatorskim super jetem. Nowy samolot zastąpi wycofaną z eksploatacji francusko-brytyjską konstrukcję „Concorde”.
Zgodnie z komunikatem, dzięki najnowszym technologiom nowa maszyna w zależności od pokładowej konfiguracji będzie przewoziła od 9 do 19 pasażerów, trzykrotnie przekraczając liczbę Macha, czyli prędkość dźwięku.

W prace nad prototypem jest zaangażowana firma Rolls-Royce, znana również z produkcji silników lotniczych. Przy jej udziale powstał słynny „Concorde”, pierwszy samolot pasażerski latający z dwukrotną prędkością dźwięku. W 2003 r. zaprzestano jego eksploatacji z powodów ekologicznych.

Jak poinformowała Virgin Galactic, nowy projekt będzie pozbawiony wad poprzednika, co „pozwoli w pełni zintegrować samolot z istniejącą obecnie infrastrukturą portów lotniczych na cały świecie”.

Opracowująca nowe technologie Virgin Galactic jest jedną z 400 spółek koncernu Virgin Group, należącego do brytyjskiego miliardera Richarda Bransona. Majątek biznesmena jest szacowany na 4,5 mld dolarów.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i