Wielkie sieci handlowe wydały ważny komunikat! Tesco, Biedronka czy Ikea apelują do klientów

Z uwagi na pandemię koronawirusa, wielkie sieci handlowe muszą dostosować się do wprowadzanych przez rząd wymogów sanitarnych. Wiele z nich niestety wpływa na komfort robienia zakupów. Klienci są niezadowoleni, a będą jeszcze bardziej!

Wielkie sieci handlowe takie jak Tesco, Ikea i Biedronka na swoich stronach internetowych poinformowały, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie będą obsługiwać klientów bez maseczek.

Szanowni Klienci, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. Rozdział 3, par. 24 zasłanianie ust i nosa na terenie sklepu IKEA jest obowiązkowe. Osoby nie stosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane. Dbajmy o siebie nawzajem! – można wyczytać w komunikacie opublikowanym na Facebooku sieci IKEA.

Podobne zasady obowiązują w innych wielkich sieciach. Klienci bez maseczek nie będą obsługiwani!

Poinformowaliśmy już naszych pracowników o nowych wytycznych dotyczących noszenia maseczek przez klientów i uczuliliśmy ich na tę kwestię – wyjaśniła podczas rozmowy z TVN24 dyrektorka działu BHP w sieci supermarketów Biedronka

Źródło: TVN24 / Facebook

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i