Czy powtórzą sukces Lewandowskiego? Dwie zawodniczki z Polski w finale piłkarskiej Ligi Mistrzów

Do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów kobiet, zakwalifikowała się, dzięki wygranej 1:0 z Barceloną, drużyna VfL Wolfsburg.

Zwycięska bramkę strzeliła – w 58. minucie meczu – szwedzka zawodniczka Fridolina Rolfoe. Kobieca drużyna VfL Wolfsburg jest jedną z najlepszych w Europie.

W finale Champions League grała czterokrotnie. Dwukrotnie uzyskała tytuł mistrzowski. W składzie drużyny z Wolfsburga znajdują się dwie Polki: Ewa Pajor – grała we wspomnianym meczu do 77 minuty i Katarzyna Kiedrzynek – była w nim zawodniczką rezerwową.

Przeciwnikiem VfL Wolsburg będzie zwycięzca meczu Paris Saint-Germain z Olympique Lyon.

Źródło:TVP.Info