Problemy z bonami turystycznymi. 20 tys. odwołań w Polskiej Organizacji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna otrzymała już 20 tys. odwołań w związku z brakiem możliwości skorzystania z bonu turystycznego.

Największe problemy pojawiają się na etapie aktywacji bonu. Powołując się m.in. na internetowe wpisy rozczarowanych rodziców, dziennik “Rzeczpospolita” cytuje komentarz do sprawy Grzegorza Cendrowskiego z POT., który wskazuje na tempo wdrażania systemu, co jego zdaniem jest powodem pojawiających się problemów.

W tym wypadku dotyczą one wczytania bazy danych, która przekazana została przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do ZUS. “Na podstawie tej bazy przyznawane są bony” – wyjaśnił Cendrowski, zapewniając jednocześnie, że system jest wciąż udoskonalany. Pytany przez redakcję, jak radzić sobie z problemem, Paweł Żebrowski z ZUS, wskazał:

Jeżeli zakładka Polski Bon Turystyczny nie jest widoczna u osoby, która składała wniosek o 500+, może to wynikać z braku odpowiedniej informacji w zbiorze udostępnionym ZUS do przygotowania bonów. W takiej sytuacji należy złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej wniosek o ustalenie prawa do bonu lub dodatkowego uprawnienia do bonu.

Dodał też, że wszystkie zgłaszane sprawy, procedowane są na bieżąco. POT uruchomiło też specjalną skrzynkę mailową: nieprawidlowosci@bonturystyczny.gov.pl. , gdzie można kierować zgłoszenia o próbach wyłudzenia bonów oraz innych nieprawidłowościach.

W siedmiu sprawach, jak przekazał Grzegorz Cendrowski, zgłoszono już zawiadomienia do prokuratury.

Źródło:rp.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i