Microsoft pokazał nowe konsole Xbox. Jest polska premiera i ceny! [VIDEO]

10 listopada do klientów trafią konsole Xbox. Microsoft ujawnił też ceny w Polsce.

Microsoft zaprezentował swoje konsole najnowszej generacji. Xbox Series X i Xbox Series S trafią do klientów już 10 listopada, ale przedsprzedaż rusza 22 września.

Na polskiej stronie Microsoft ujawniono ceny urządzeń. I tak za Xbox Series S przyjdzie nam zapłacić 1349 złotych, a za mocniejszą wersję Xbox Series X 2249 złotych.

To mniej niż spodziewali się eksperci. Co ciekawe, konsole będą też dostępne w ramach abonamentu All Access.

W wypadku wyboru abonamentu Xbox All Access miesięcznie przyjdzie zapłacić co najmniej 99 złotych, ale fani otrzymają dostęp do gier w ramach Game Pass Ultimate. Abonament oferuje na razie tylko Media Expert.

Różnica między modelem X i S polega na braku napędu optycznego. Obie konsole Microsoft będą oferowały najnowocześniejsze rozwiązania.

Ponadto Microsoft chwali się swoją usługą xCloud. Ta pozwoli nam na grę w tytuły z konsol Xbox… na telefonach.

To wszystko za sprawą możliwości strumieniowania z chmury. Dzięki temu na naszym telefonie będziemy mogli cieszyć się rozgrywką jak na komputerze, czy konsoli.

Microsoft ogłosił również współpracę z EA. Wszyscy użytkownicy Xbox Game Pass Ultimate oraz Xbox Game Pass PC uzyskają dostęp do usługi EA Play i gier tej platformy jeszcze tej jesieni, bez żadnych dodatkowych kosztów.

– Zapewnienie EA Play członkom Xbox Game Pass przyczynia się do realizacji naszej wizji łączenia graczy z tytułami, które kochają gdziekolwiek chcą grać. Po 5 latach świadczenia usług subskrypcji dla społeczności Xbox, jesteśmy podekscytowani, że możemy ułatwić im wspólne korzystanie z obu członkostw – poinformował Mike’a Blanka odpowiedzialny za strategiczny rozwój EA.

Źródło: AntyWeb.pl

Greg Frost

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i