Kupujesz laptop? Nvidia radzi: poczekaj do października! [FOTO]

Nvidia stworzyła nowe karty graficzne dla laptopów. Wydajnością nie odbiegają drogim układom z komputerów stacjonarnych.

Już w październiku do sklepów trafią pierwsze laptopy z kartami graficznymi Nvidia GeForce MX450. To układy tworzone przez Nvidię dla lekkich laptopów i ultrabooków jak HP Envy czy Microsoft Surface Pro.

Mimo, że od premiery układów MX350 nie minął rok, to Nvidia zaskoczyła wszystkich wydajnością nowej karty. Mimo, iż układ jest przystosowany do cienkich i lekkich laptopów, to jego wydajność jest średnio o 33,5 proc. wyższa w porównaniu do poprzedniej generacji, czyli GeForce MX350.

MX 450 vs 350 Foto: zhuanlan.zhihu.com

W praktyce nowa karta graficzna Nvidii jest tworzona na cenionym układzie GeForce GTX 1650. Posiada jednak mniejszą szynę pamięci.

Niemniej efekt jest zaskakujący. Tania karta dla laptopów pozwala nie tylko pracować na wymagających programach graficznych, ale również grać w wysokiej jakości w nowe tytuły.

Np. w przypadku „Wiedźmina 3” możemy liczyć na około 48 FPS-ów, a w „Left 4 Dead” 74 klatek na sekundę.

Jak wskazują eksperci nagłe przyspieszenie Nvidii to reakcja na działania Intela. Producent procesorów wydaje swoją kartę graficzną Intel Xe, która ma zastąpić dedykowane karty do laptopów.

Niemniej pierwsi recenzenci alarmują, że co prawda wyniki MX 450 są zaskakująco dobre, to ceną jest wysoki pobór prądu. Chiński serwis Zhuanlan wskazał, że w trakcie testów pobór wyniósł ok. 31W, czyli więcej niż w wydajniejszej karcie do komputerów stacjonarnych GeForce GTX 1650 w wersji Max-Q (28,5W).

Chcącym pograć na nowym okładzie pozostaje więc „przypiąć” się do kontaktu.

Foto: zhuanlan.zhihu.com

Źródło: Zhuanlan

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i