Czy prezes Boniek zakończy kadencję i kto go zastąpi? Typy padają na polityków opcji rządzącej

W związku z kończącą się kadencją prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który popsuł swoje relacje z władzą i kibicami, komentując w mediach społecznościowych wynik prezydenckich wyborów, “Gazeta Wyborcza” spekuluje na temat jego następców.

Według sugestii dziennika, prezesem PZPN miałby zostać jeden z polityków związanych ze Zjednoczona Prawicą. W tekście “GW” padają nazwiska: Mieczysława Golba – senatora Solidarnej Polski, prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Tomasza Poręby – europosła PiS, kibica zespołu Stal Mielec.

Gazeta przypomina też, że kilka dni temu, do biur PZPN i 16. siedzib wojewódzkich związku, weszli – działając na zlecenie Prokuratury Krajowej w Szczecinie – agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według “GW”, przeszukania odbyły się również w mieszkaniach prywatnych. Agenci mieli zabezpieczyć wiele tomów dokumentów. Wśród nich, znaleźć się miały także, informacje na temat rozprowadzania biletów VIP na mecze Mistrzostw Europu 2016 r. we Francji. Według oficjalnych informacji, działania CBA miały związek z aferą melioracyjną.

W roku ubiegłym, w związku z jednym z wątków tej sprawy, zarzuty oszustwa i prania brudnych pieniędzy, postawiono Łukaszowi B. Mężczyzna jest synem jednego z pięciu wiceprezesów PZPN. Jeśli Zbigniew Boniek zakończy swoją prezesurę zgodnie z obowiązującymi przepisami – jesienią br., nowe władze związku, zostaną wybrane przez walne zgromadzenie jeszcze w tym roku.

Walne Zgromadzenie składa się głównie z przedstawicieli 16 oddziałów wojewódzkich związku, klubów ekstraklasy oraz I i II ligi. Zdaniem redakcji “GW”, kandydatem wspieranym przez prezesa Bońka jest obecny wiceprezes PZPN – Marek Koźmiński.

Sytuacja nie jest jednoznaczna, bo, jak przypomina gazeta, w jednej z tzw. “ustaw pandemicznych”, znajduje się zapis, według którego kadencje prezesów związków sportowych, zostają przedłużone o rok.

Źródło: Gazeta Wyborcza / RMF24.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i