Działacze na rzecz osób transpłciowych palą nową książkę J.K. Rowling. Jej sprzedaż wciąż rośnie

Autorka powieści o Harrym Potterze J.K. Rowling wydała właśnie piąty tom cyklu o detektywie Cormoranie Strike’u pt: “Troubled Blood”, podpisany pseudonimem Robert Galbraith. Książka jest hitem.

Czarnym bohaterem powieści jest seryjny morderca, transwestyta. Pomysł pisarki na tą postać nie spodobał się środowiskom walczącym o prawa osób transpłciowych. Zaatakowano Rowling oskarżeniami o transfobię.

Zarzucono jej “demonizację niewielkiej grupy ludzi”, która chce jedynie godnie żyć. Publikująca teksty w brytyjskim “Vogue” działaczka wspomnianego środowiska Paris Lees, która sama przeszła zabieg zmiany płci, zestawiła książkę angielskiej pisarki z zeszłorocznym wzrostem zabójstw osób transpłciowych w Brazylii, na zasadzie: ona wymyśliła transseksualnego mordercę a tam właśnie ich zabijają.

Niektórzy z internautów, krytykujących Rowling, zamieszczają filmiki z nagraniami palenia jej książek. Są też księgarnie, które deklarują, że nie będą sprzedawać jej powieści. Inaczej zupełnie zareagował rynek. Dane ze sprzedaży “Troubled Blood”, opracowane przez firmę Nielsen BookScan wskazują, że książka znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskich list sprzedaży. W ciągu 5 dni wykupiono ponad 64 tys. egzemplarzy!

Według The Bookseller, to największa tygodniowa sprzedaż powieści o detektywie Strike’u. Niemal dwukrotnie większa od poprzedniego tomu.

Źródło:onet.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i