Powiedział za dużo. Prezydent Trzaskowski przeprasza spółkę Orlen

Z początkiem września ukazał się na łamach dziennika “Rzeczpospolita” wywiad z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Odnosząc się do kolejnej awarii stołecznej oczyszczalni ścieków Czajka, prezydent powiedział m.in.: “miesiąc temu doszło do wycieku szkodliwych substancji z Orlenu pod Płockiem i nikt nie robił z tego wielkiego problemu, nikt też nie wpadł na to, żeby premiera ani nawet ministra obarczać odpowiedzialnością”.

Na słowa Trzaskowskiego zareagował PKN Orlen, wykazując, że informacja, którą podał prezydent Warszawy jest nieprawdziwa. Firma zażądała sprostowania. Stołeczny ratusz wydał stosowne oświadczenie, został też wysłany list do PKN Orlen.

Okazało się to niewystarczające, co zakomunikował w swoim oświadczeniu prezes spółki, Daniel Obajtek:

Ponieważ Prezydent Rafał Trzaskowski nie sprostował nieprawdziwych informacji na temat PKN Orlen we wszystkich tytułach, w których zostały one opublikowane, skierowaliśmy do niego pismo przedprocesowe wzywające do przeprosin i przekazania 15 tysięcy złotych na cele społeczne.

W odpowiedzi, Rafał Trzaskowski, opublikował na Facebooku oficjalne przeprosiny. Przypomniał wrześniowy wywiad, wyjaśnił skąd wzięła się pomyłka, sprostował i przeprosił.

Prezydent napisał m.in: “(…) oświadczam, że w mojej odpowiedzi na jedno z pytań doszło do błędnie wskazanego podmiotu odpowiedzialnego za zanieczyszczenia Wisły. W wypowiedzi tej błędnie przywołana została nazwa PKN Orlen w kontekście wycieku ropy do Wisły, gdy tymczasem chodziło o wyciek ropy z rurociągu PERN S.A. W związku z powyższym prostuję moją wypowiedź w tym zakresie i wyrażam ubolewanie.

Prezydent wyraził też nadzieję, że spółka będzie usatysfakcjonowana treścią przeprosin i sprostowania.

Źródło: PolsatNews.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i