Ujawniono patent Huawei. Tak będzie wyglądać ich nowy telefon? [FOTO]

Do sieci trafił opis nowego patentu Huawei. Chińczycy szykują zaskakujący telefon.

Holenderski portal LetsGoDigital.org ujawnił nowe urządzenie, które opatentowało Huawei. Jak się okazuje Chińczycy szykują elastyczny telefon z „dwoma” ekranami.

Holendrzy przygotowali render urządzenia i wygląda ono dość nietypowo.

Foto: nl.letsgodigital.org/opvouwbare-telefoons/huawei-mate-x2-5g-smartphone/

Z opisu wynika, że Chińczycy zamierzają stworzyć składane urządzenie, które oprócz ekranu zewnętrznego będzie skrywać duży wyświetlacz w środku.

Huawei Mate X2, bo o nim mowa, będzie posiadać główny wyświetlacz o przekątnej 8,03”. To tyle co tablet.

Ponieważ ekran ten będzie schowany, to szanse na jego uszkodzenie będą zminimalizowane w trakcie przenoszenia urządzenia. Poza nim jest wyświetlacz zewnętrzny, z którego będziemy korzystać, gdy wykonujemy prostsze czynności – jak wykonywanie połączeń.

Co ciekawe, z opisu i szkiców powstałych na ich podstawie, wynika, że telefon będzie z profilu mieć kształt klina. Na tylnej powierzchni zapowiada się spora „wyspa” aparatów.

Jeden z obiektywów na tym obszarze wygląda, jakby skrywał peryskopowy teleobiektyw. Ze szkicu wynika też, że Huawei zamierza umieścić na frontowym ekranie czytnik linii papilarnych.

Specyfikacja Huawei Mate X2 pozostaje tajemnicą. Wiadomo jednak, że Chińczycy chcą wyposażyć swoje telefony w najlepsze na rynku procesory Qualcomm Snapdargon.

Huawei Mate X2 ma numer TET-AN00 i kryptonim Teton. Data premiery urządzenia nie jest znana.

Źródło: LetsGoDigital.org

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i