USA: Izba Reprezentantów przegłosowała pakiet pomocy dla gospodarki o wartości 2,2 bln dol.

Izba Reprezentantów USA przegłosowała w czwartek ustawę o kolejnym pakiecie stymulacyjnym dla amerykańskiej gospodarki, wartym 2,2 biliona dolarów. Regulacja ma jednak małe szanse na wejście w życie, bowiem przeciwni jej są Republikanie, mający większość w Senacie.

Ustawa miałaby wspomóc amerykańską gospodarkę, poważnie osłabioną w wyniku pandemii koronawirusa. I chociaż Demokraci obniżyli wartość pakietu o bilion dolarów, to Republikanie i tak nazywają go “dziwacznym” i uważają, że będzie zbyt kosztowny dla federalnego budżetu. Również Biały Dom, który proponował 1,6 bln dolarów, nawał ustawę “niepoważną”.

W Izbie Reprezentantów za ustawą głosowało 214 deputowanych, 207 było przeciw, w tym 18 przedstawicieli Partii Demokratycznej. Za odrzuceniem regulacji głosowali wszyscy Republikanie. “Ten pakiet to kolejna partyzancka zagrywka, która nigdy nie stanie się prawem” – powiedziała Abigail Spanberger, Demokratka, która zagłosowała przeciwko ustawie.

Do tej pory Amerykański Kongres przegłosował mające wspomóc gospodarkę ustawy antykryzysowe o wartości prawie 3 bln dolarów. Pierwszy z pakietów, o rekordowej wartości 2 bln dolarów, został podpisany przez prezydenta USA Donalda Trumpa pod koniec marca. Jego wartość przewyższała kwoty, które rząd USA wydaje na obronę, badania naukowe, budowę autostrad i inne programy. (PAP)Tematy:

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i