Muzułmanie czują się obrażeni przez Rihannę

Rihanna, znana piosenkarka, która ostatnimi czasy zaczęła również zajmować się produkcją swojej linii kosmetyków i marki modowej, została oskarżona o brak szacunku dla wyznawców Allaha.

Wzbudziło to tym większe zainteresowanie, dlatego że gwiazda znana jest z zatrudniania modelek z różnych kultur, o różnym kolorze skóry i o różnych kształtach, co ma świadczyć o jej tolerancji i szacunku dla różnorodności. Całe oburzenie dotyczy pokazu bielizny Savage X Fenty, podczas którego została wykonana piosenka, w której znalazły się fragmenty muzułmańskiego hadisu, czyli tekstu składającego się na sunnę. Dla muzułmanów jest to obok Koranu najważniejsze pismo. Za powstanie piosenki jest odpowiedzialna Coucou Chloe, która tak skomentowała całą sprawę na Twitterze:

Chcę głęboko przeprosić za obrazę spowodowaną przeróbką w mojej piosence „DOOM ”. Piosenka została stworzona przy użyciu sampli z utworów Baile Funk, które znalazłam online. Nie wiedziałem, że te próbki zawierają tekst z islamskiego hadisu. Biorę pełną odpowiedzialność za to, że nie zbadałam tych słów we właściwy sposób i chcę podziękować tym, którzy poświęcili mi czas na wyjaśnienie tego.

Do sprawy odniosła się też sama Rihanna, zapewniając o swoich dobrych intencjach:

Chciałabym podziękować społeczności muzułmańskiej za zwrócenie mi uwagi na ogromną pomyłkę, której nieumyślnie dopuściliśmy się podczas naszego pokazu Savage x Fenty. Chciałabym też przede wszystkim przeprosić za ten nieuważny błąd. Rozumiemy, że skrzywdziliśmy wiele naszych muzułmańskich braci i sióstr i jest nam z tego powodu niezmiernie przykro! Nie bawi mnie okazywanie braku szacunku w stosunku do Boga, czy którejkolwiek religii, dlatego też użycie tej piosenki w naszym projekcie było skrajnie nieodpowiedzialne! Na przyszłość upewnimy się, że nic podobnego już nigdy się nie przydarzy. Dziękujemy za waszą wyrozumiałość i empatię.

Społeczność muzułmańska nie jest jednak usatysfakcjonowana tymi wyjaśnieniami. W sieci pojawiło się wiele komentarzy, krytykujących piosenkarkę. Zachowanie gwiazdy określają jako „obrzydliwe i skrajnie lekceważące”.

Źródło:
https://www.instagram.com/badgalriri/

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i