Szokująca tajemnica rodziny Anny Lewandowskiej!

Anna Lewandowska, trenerka i żona Roberta Lewandowskiego, chętnie dzieli się swoim życiem w social mediach. Tego sekretu jednak nie ujawniała, a już dzisiaj zrobi to jej mama – Maria Stachurska, która wyreżyserowała film dokumentalny o rodzinnej historii.

Dokument nosi tytuł „Położna” i opowiada o ciotecznej prababci Anny Lewandowskiej, która podczas II wojny światowej znalazła się w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau i tam przyjęła ponad 3 tys. porodów. Z okazji premiery filmu, która dzisiaj (08.10) odbędzie się w Łodzi, Maria Stachurska udzieliła wywiadu na antenie TVN-u. W DDTV opowiedziała o kulisach powstania filmu i o niesamowitej postaci, jaką była jej ciotka – Stanisława Leszczyńska – położna z Auschwitz. Mama Anny Lewandowskiej wspomina swoją ciotkę jako osobę niechętnie opowiadającą o wydarzeniach z przeszłości, a także wymagającą i budzącą respekt.

Opowiedziała również o tym, jak wyglądały porody w obozie koncentracyjnym, czym była wyraźnie poruszona:

– Trudno sobie to wyobrazić, baraki były nieogrzewane, dziurawe, było mnóstwo szczurów, na pryczy było kilka kobiet, jak któraś wstała do toalety, to nie oznaczało, że jak wróci to znajdzie swoje miejsce na tej pryczy. Był tłok, był jeden piec grzewczy na cały barak, który był tylko kilkakrotnie w zimie rozpalany. […] Te kobiety tak naprawdę rodziły na oczach wszystkich, a ona miała tylko nożyczki, kawałek ligniny i wiadro wody.

Maria Stachurska bardzo zaangażowała się w realizację tego filmu. Przeprowadziła rozmowy z kobietami, które przeżywały porody w obozach. Anna Lewandowska dumna ze swojej mamy udostępniła nagranie z wywiadu na swoim Instagramie. Film został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Źródło: DDTVN

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i