Michał Szpak oburzony słowami księdza! ZOBACZ CO POWIEDZIAŁ

O słuchanie wypowiedzi księży nikt by nie posądzał Michała Szpaka. Tym razem jednak artysta postanowił udostępnić wypowiedź duchownego na swoim Instagramie. Nie jest to przejaw nawrócenia, a oburzenia słowami dotyczącymi koronawirusa.

Pandemia w Polsce rozwija się w najlepsze. Z dnia na dzień bijemy kolejne rekordy zakażeń, a w Polsce obowiązuje coraz więcej obostrzeń. Ostatnio rząd ogłosił zamknięcie klubów fitness i basenów, przy czym nadal pozwolił na spotkania wiernych w kościołach. Na wylewającą się falę krytyki wobec tych działań postanowił odpowiedzieć jeden z duchownych.

Kapłan ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym, czyli łaski. Mało tego, cała msza święta nie jest miejscem, przestrzenią i czasem rozprzestrzeniania wirusów, tylko przychodzenia Pana Boga – oświadczył ksiądz.

Ta wypowiedź zaszokowała Michała, który udostępnił ją na swoim Instagramie, a później napisał:

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, co przed chwilą usłyszałem?

Słowa księdza i reakcja Szpaka dotarły do innego duchownego, który postanowił odpowiedzieć wokaliście w wiadomości prywatnej, którą Michał udostępnił później na swoim InstaStories.

Ten ksiądz i jego wypowiedzi tylko szkodzą Kościołowi. To, co powiedział o tym, że podczas mszy świętej się nie zarazimy, to kompletna bzdura. Ja od samego początku staram się przestrzegać zasad i kilka razy podczas mszy świętej dezynfekuję ręce. […] Wolność jest zawsze powiązana z odpowiedzialnością. Z tego właśnie powodu, choć żyję jak człowiek wolny, chodzę do kościoła, celebruję mszę św., spotykam się (z rozsądkiem, ale i bez lęku) z przyjaciółmi, pracuję, odwiedzam kina (z żalem konstatując, że jest tam pusto), to jednocześnie noszę maseczki, unikam niepotrzebnych skupisk ludzkich, stosuję się do tego, co mówią epidemiolodzy– napisał ksiądz.

Jak myślicie, który duchowny ma rację?

Zdjęcia: Instagram

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i