TikTok na walce z teoriami spiskowymi. Czyści portal ze wpisów o QAnon


Chiński serwis społecznościowymi TikTok postanowił oczyścić platformę z szerzących wpisy o QAnon. Za wpisy o teorii spiskowej można stracić konto.

QAnon to teoria spiskowa, według której Demokraci są kontrolowani przez układ pedofilów i innych przestępców. Natomiast jedyną siłą mogąca ich powstrzymać jest prezydent Donald Trump.

Dlatego zwolennicy tej teorii rozpowszechniają informacje, rzekomo pochodzące od sił proprezydenckich, które uderzają w przeciwników Trumpa. FBI uznało wyznawców tej teorii za potencjalne zagrożenie terrorystyczne.

Z kolei amerykańskie platformy społecznościowe zaczęły masowo blokować treści zawierające treści dot. QAnon. Facebook i Instagram nie pozwalają na tworzenie grup czy stron związanych z QAnon – wyjątkiem są indywidualne wpisy na prywatnych profilach.

Twitter w ciągu lata usunął tysiące kont, których właściciele rozpowszechniali teorię QAnon. Reddit zaczął kasować wpisy i dyskusje o QAnon.

Natomiast YouTube w ub. tygodniu oświadczył, że zamierza usuwać materiały dot. teorii spiskowych, które usprawiedliwiają przemoc.
Teraz za QAnon zabrał się chiński TikTik. Platforma zapowiedziała, że zamierza blokować jednakowo treści dotyczące QAnon, jak i konta, które takie treści promują.

Rzecznik TikToka poinformował portal The Verge, że usuwane będą również konta i treści szerzące dezinformacje za pomocą serwisu. Ponadto portal zamierza usprawnić algorytm, aby wyszukiwał wariacje słowa QAnon, aby szerzący teorię nie mogli porozumiewać się, używając słów zamiennych.

Źródło: The Verge

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i