Wybór doradcy strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego na finiszu. W grze zostały dwa lotniska

W związku z zakończeniem naboru ofert na doradcę strategicznego CPK, spółka dokonała wyboru lotnisk, które znajdą się w ostatnim etapie postępowania. Są to porty lotnicze Incheon w Seulu i Narita w Tokio.

Komentując tą informację, pełnomocnik rządu ds. CPK, wiceminister Marcin Horała powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową: “To bardzo dobra wiadomość dla projektu CPK. Otrzymaliśmy dwie oferty od doświadczonych partnerów o międzynarodowej renomie. To daje pewność sukcesu w wyborze doradcy strategicznego i dalsze szybkie postępy projektu CPK” .

Ostateczny wybór doradcy dokonany zostanie jeszcze przed końcem bieżącego roku. Trzyletnia umowa obejmuje dwa etapy prac: planowania i projektowania inwestycji. Wybrane lotniska, w opinii spółki CPK, posiadają “bogate doświadczenie w działalności doradczej w różnych częściach świata”. Incheon jest działającym 19 lat, głównym, międzynarodowym lotniskiem Korei Południowej.

Znajduje się na wyspie Yeongjong-Yongyu, 52 km od Seulu. Narita International Airport – zlokalizowany jest 65 km od centrum Tokio. Pracuje od 1978 r. Centralny Port Komunikacyjny powstanie ok. 37 km. na zachód od Warszawy, na powierzchni ok. 3 tys. hektarów.

Według założeń, w pierwszym etapie działania Portu Lotniczego Solidarność, obsłużonych ma być 45 mln pasażerów.

Węzeł kolejowy, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego, umożliwi przejazd – między stolicą a największymi miastami Polski – w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Przewidziano też Airport City, gdzie znajdą się m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe.

Źródło:rynek-lotniczy.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i