Biedronka będzie miała franczyzę. Sklepy będą czynne w niedziele!

W miejscowości Dobrzyca k. Kalisza otwarty został pierwszy, franczyzowy sklep sieci Biedronka. Realizuje się w ten sposób, zapowiedziany jesienią zeszłego roku, plan współpracy z partnerami biznesowymi.

“Współpraca na zasadzie franczyzy to ogromne korzyści dla obu stron” – zapewnia Ewa Micińska, dyrektor rozwoju biznesu w Jeronimo Martins Polska dodając, że firma daje swojemu partnerowi pełne wsparcie merytoryczne i logistyczno-zaopatrzeniowe a także poczucie stabilizacji przy jednoczesnej niezależności.

Biuro prasowe sieci potwierdziło, że franczyzowa Biedronka będzie czynna w każdą niedzielę. Nie podano, z jakiego wyjątku skorzysta prowadzący sklep w Dobrzycy. Najprawdopodobniej będzie placówką pocztową, co można wywnioskować z filmu promującego placówkę.

Widać na nim m.in. drzwi do sklepu a na nich naklejkę “InPost Paczka Punkt” i godziny otwarcia w niedzielę. Jesienią 2019 r., w całej Polsce, działało ok. 70 placówek na zasadach franczyzy. Biuro prasowe sieci, odpowiadając na pytanie portalu widaomoscihandlowe.pl, wyjaśniło, że to sklepy “prowadzone do tej pory przez naszych partnerów biznesowych”, które działały w oparciu “o współpracę agencyjną” .

Tworzono je przede wszystkim w małych miasteczkach i na wsiach, gdzie nie inwestowano w dyskonty. Możliwość otwierania sklepów w niehandlowe niedziele, którą zyska sieć dzięki franczyzobiorcom, da sieci sporą przewagę nad innymi dyskontami.

Źródło: Businessinsider.com.pl/wiadomoscihandlowe.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i