Polskie ePłatności przejęte przez Nets

Polskie ePłatności to jeden z liderów polskiego rynku płatności i terminali płatniczych. Według oficjalnych danych, pod względem udziałów w rynku, jest trzecią, największą tego typu firmą w Polsce.

Obecnie, zgodnie z marcowymi zapowiedziami, firma została oficjalnie przejęta przez Nets. Wartość całej transakcji wyniosła 1,8 mld zł (450 mln euro). Prezes PeP Jarosław Mikos, w rozmowie z portalem businessinsider.com.pl, wyjaśnił, jakie będą skutki przejęcia dla spółki. Nets PeP zapowiedziała wdrażanie kolejnych, nowych rozwiązań technologicznych i wyraziła nadzieję na rozwój geograficzny spółki.

“Nets nie miał obecności w offline, czyli tym segmencie, w którym my jesteśmy bardzo silni. To daje mu ekspozycję na ten obszar i tworzy synergię pomiędzy offline i online. Jesteśmy rentowni, mamy silną pozycję w sektorze MŚP. Nets to dostrzega” – wyjaśnia prezes Mikos.

Podkreśla też, że polska spółka zachowa dużą autonomiczność. Nie zostanie zmieniona ani marka, ani zarząd. Wynika to – w opinii prezesa – z faktu, że nowy właściciel dostrzegł sukces rynkowy PeP.

Pytany o “penetracje” rynków europejskich, prezes wskazał na Europę Wschodnią, wymieniając Rumunię i Czechy.

Źródło:businessinsider.com.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i