Facebook sypie nowościami. WhatsApp zyska znikające wiadomości

Facebook próbuje dogonić konkurencję. Wprowadza nowości, które u innych już są standardem.

Użytkownicy WhatsApp niedługo zyskają długo oczekiwany system znikających wiadomości. To funkcja znana m.in. z Signala i Telegrama.

Funkcja znikających wiadomości to proste rozwiązanie, którego cel jest prosty – upewnić się, że nikt nie przeczyta naszej konwersacji. W ustawieniach prywatności można włączyć tryb, który sprawi, że każda rozmowa będzie automatycznie usuwana z urządzeń użytkowników i serwera.

Np. co godzina nasze konwersacje będą automatycznie kasowane.

Informacja o tym, że znikające wiadomości trafią do WhatsApp pojawiła się w oficjalnym dokumencie FAQ na stronie komunikatora. Sprawę jako pierwszy odkrył serwis WABetaInfo.

Z dokumentu wynika jednak, że na razie w planach jest kasowanie wiadomości co siedem dni. Z urządzeń użytkowników jak i serwera usługi.

W przypadku rozmowy grupowej o ustawienie kasowania wiadomości będzie musiał zadbać założyciel grupy. Co ważne, aplikacja nie będzie blokowała możliwości wykonywania zrzutów ekranowych rozmowy.

Funkcja znikających wiadomości ma trafić do WhatsAppa w wersji na system Google Android, Apple iOS, KaiOS, macOS, Windows oraz do wersji przeglądarkowej. Ostatnią istotną nowością dodaną do usługi jest możliwość logowania się na kilku urządzeniach równocześnie.

Kolejną zmianą jest tryb ciemny dla aplikacji Facebooka w systemie operacyjnym iOS. Na razie nie wiadomo kiedy to rozwiązanie trafi na system operacyjny Google Android.

Źródło: Spidersweb

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i