Produkcja „Tańca z Gwiazdami” starała się wyciszyć Wieniawę popierającą Strajk Kobiet

Tegoroczny finał „Tańca z Gwiazdami” zbiegł się z pierwszymi protestami kobiet, które wyszły na ulice po ogłoszeniu wyroku przez Trybunał Konstytucyjny. W finale zatańczyła Julia Wieniawa, dla której była to trudna decyzja. Podczas wyników finałowego odcinka zaprezentowała się z narysowaną czerwoną błyskawicą na dłoni. To jednak nie spodobało się produkcji „Tańca z Gwiazdami”.

Julka Wieniawa, mimo młodego wieku, jest jedną z bardziej rozpoznawalnych Polek. Wiosną tego roku postanowiła wziąć udział w kolejnej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Ze względu na pandemię show zostało zawieszone, a na ekrany widzów wróciło jesienią. Mimo, że Wieniawa nie wygrała programu, to na pewno udział w show pomógł jej karierze. Ostatnio magazyn Glamour przyznał celebrytce tytuł Kobieta Roku. Odbierając nagrodę Wieniawa powiedziała:

Chciałabym ją zadedykować wszystkim kobietom, które w tym roku postawiły na walkę o swoje prawa. Uważam, że jest to wielka odwaga wyjść na ulicę i głośno krzyczeć to, co jest teraz najważniejsze, czyli o naszej wolności. Jak byłam w “Tańcu z Gwiazdami”, walka o Kryształową Kulę i wszystko to dookoła straciło dla mnie takie znaczenie jak kiedyś, w momencie kiedy ja i my, kobiety, musimy walczyć o własne prawa. Ta statuetka jest dla nas wszystkich.

Następnie wzięła udział w wywiadzie przeprowadzonym w postaci transmisji na żywo na Instagramie, gdzie w rozmowie z redaktor naczelną Glamour, Katarzyną Dąbrowską, niejako wytłumaczyła się ze swojego udziału w tanecznym show, podczas gdy tysiące Polek wyszło na ulice. Powiedziała też, że mimo wszystko chciała okazać solidarność, rysując błyskawicę na dłoni, co początkowo nie spotkało się z aprobatą produkcji.

Nie chciałam nagle powiedzieć: “Nie, nie wystąpię”, ale w jakiś sposób musiałam dać swoje wsparcie kobietom, bo to jest naprawdę bardzo ważne. Nie ukrywam, że nie było to mile widziane. Słyszałam głosy, że jest to program rozrywkowy i nikt nie chce czuć ciężaru. Tupnęłam nogą i zostało to później docenione. Nie tylko przez ludzi – zresztą też nie o to mi chodziło – ale stacja powiedziała, że to był bardzo ładny gest, więc, jak widać, można. I to też mi pokazało, że trzeba zawsze stawiać na swoje i być odważnym w tym co się mówi i robi, bo to zawsze wychodzi na dobre– wyznała zadowolona z siebie.

W finałowym odcinku „Tańca z Gwiazdami” wystąpiła również Kajah, która także zamanifestowała swoje poparcie dla protestujących kobiet.

Zdjęcie: Instagram

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i