Oto Spaceport Japan. Tokio przygotowuje się do turystyki kosmicznej


W Japonii powstanie port kosmiczny. Z Spaceport Japan będzie można przelecieć się w kosmos.

Ziemia to za mało. Japonia zamierza stać się liderem na rynku turystyki kosmicznej.

Pomóc w tym ma port kosmiczny Spaceport Japan. To stąd chętni na wycieczkę będą mogli wylecieć w kosmos.

Na razie nie zapadła ostateczna decyzja o lokalizacji portu, ale według niektórych planów mógłby powstać w zatoce tokijskiej.

W budowę portu ma zaangażować się m.in. Airbus Japan, Kajima Corporation, Suntory, Mitsubishi Estate, Yamato Holdings i Manned Space Systems Group. Oprócz samego portu ma powstać kosmiczna placówka edukacyjno-turystyczna, muzea, siłownie i baseny, teatr kosmiczny 4D, studio nadawcze, restauracje, hotele i obiekty biznesowe.

W Spaceport Japan będą mogły działać takie firmy jak Virgin Galactic. Pierwsze loty mają być wykonywane przy pomocy samolotów WhiteKnightTwo, do których będą podwieszone statki kosmiczne SpaceShipTwo.

Gdy samolot osiągnie wysokość ok. 15 km, odłączać się od niego będzie statek kosmiczny i odpalać rakietę wspomagającą. Następnie rakieta zostanie wyłączona, a pasażerowie będą mogli unosić się przez kilka minut w warunkach zerowej grawitacji.

Natomiast za oknami będzie się rozciągał widok na Ziemię. Obecnie koszt przelotu kosmicznego szacowany jest na ok. 250 mln dolarów.

Niemniej przedstawiciele Spaceport Japan twierdzą, że do 2050 roku cały przemysł kosmiczny stanie się rynkiem wartym biliony dolarów.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i