“Energa stanowczo protestuje przeciw szantażowaniu spółki” – oświadczenie ws. słów prezydent Dulkiewicz

Spółka Energa zdecydowała o nieprzedłużaniu umowy sponsorskiej zawartej z operatorem stadionu w gdańskiej Letnicy. Decyzję spółki skomentowała prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

W swojej na ten temat wypowiedzi, stwierdziła m.in., że dalsza współpraca z Energą “w sprawie zakupów energii przez samorządową grupę zakupową na prawie 100 mln zł rocznie, a także przy rozwoju infrastruktury przesyłowej, elektromobilności czy zapowiadanej elektrowni gazowej w Gdańsku” będzie wymagała przemyślenia.

W reakcji na słowa Dulkiewicz, spółka Energa wydała oświadczenie. Wyrażono w nim zdziwienie, niepokój i sprzeciw: “Energa stanowczo protestuje przeciw szantażowaniu spółki przez Panią Prezydent m. Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz z powodu decyzji o nieprzedłużaniu współpracy pomiędzy spółką a Areną Gdańsk Operator”.

Podkreślono, że podjęcie zapowiedzianych działań może zachwiać bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców miasta. Przypomniano, że Energa jest drugim co do wielkości pracodawcom na Pomorzu (ok. 10 tys. miejsc pracy) i rokrocznie wpłaca do budżetu województwa ćwierć miliarda złotych.

“Wypowiedzenie umowy na zakup energii przez samorządową grupę zakupową (do której należy m.in. port lotniczy, stadion, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni czy Gdańskie Autobusy i Tramwaje) oczywiście dotknie w krótkiej perspektywie Energę, ale może oznaczać dla miasta i okolicznych gmin wyższe koszty modernizacji oświetlenia ulicznego, spadek bezpieczeństwa na drogach czy wzrost cen biletów komunikacji miejskiej, a przede wszystkim spowodować może zwiększenie kosztów zakupu energii, co bezpośrednio uderzy w mieszkańców Gdańska” – wskazano w oświadczeniu spółki.

W dalszej jego części wymieniono, dotychczasowe i zapowiedziane na przyszłość, działania Energii na rzecz miasta. Sprostowano nieprawdziwie informacje, dotyczące kontaktów firmy z AGO: ich terminów, formy i ustaleń.

Na koniec, zaapelowano do prezydent Dulkiewicz, “aby przyjrzała się sposobowi zarządzania stadionem” i zweryfikowała przekazane jej fałszywe informacje.

Źródło:cire.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i