Robert Lewandowski komentuje mecz z Holandią. Padły słowa o zmianie

Przegrany mecz z Holandią nie mógł poprawić nastroju kibicom w Polsce. Komentarze wywołał nie tylko wynik, ale także decyzja polskiego trenera o zmianie kapitana reprezentacji w przerwie meczu.

Uwadze internautów nie umknęła również krótka wymiana zdań, między Lewandowskim a Brzęczkiem. Wszystkie wątpliwości rozwiał Robert Lewandowski w rozmowie z TVP Sport.

“Rozmawiałem z trenerem przed meczem, że spróbuję zagrać 45 minut, żeby też zbędnie nie ryzykować, bo ostatnie 20 minut z Włochami czułem napięty mięsień. Chciałem pomóc drużynie, dlatego przed meczem rozmawialiśmy z trenerem, że jeśli dam radę zagrać 45 minut, to spróbuję i spróbowałem. Takie były też założenia, więc nie wyciągajmy daleko idących wniosków” – wyjaśnił kapitan polskiej drużyny.

Pytany o wspomnianą rozmowę z trenerem, Lewandowski ujawnił, że chodziło o informacje, które miał przekazać Mateuszowi Klichowi, dotyczące jego gry.

“Nie wiem czy powinienem w takich sytuacjach śmiać się czy płakać z tego, że takie pytania w ogóle otrzymuję” – zakończył ten wątek rozmowy polski piłkarz.

W kontekście pytań o mecz z Holendrami, Lewandowski wskazał na brak wykończenia akcji ofensywnych.

“Wydaje mi się, że powinniśmy obrać kierunek, który będzie pasował pod nas i też nie wymagać rzeczy, na które nas na dzisiaj nie stać, ale krok po kroku robić swoje i w marcu grać dużo już lepiej” – stwierdził kapitan reprezentacji.

Źródło:TVP Sport

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i