Kożuchowska gorzko wspomina pracę na planie „M jak miłość”

Małgorzata Kożuchowska przez 11 lat wcielała się w rolę Hanki Mostowiak w jednym z najbardziej lubianych przez Polaków serialu. Dzisiaj po latach wspomina straszne warunki, w jakich musiała pracować.

Małgorzata Kożuchowska odeszła z serialu już 9 lat temu. Jej postać umarła w bardzo dziwnych okolicznościach, które nadal bywają powodem żartów. Hanka Mostowiak zginęła, wjeżdżając samochodem w stojące przy drodze kartony. Po latach Kożuchowska wspomina udział w produkcji. Nie są to jednak dobre wspomnienia. W rozmowie z „Forbes” podaje powody, przez które zrezygnowała ze współpracy z produkcją „M jak miłość”.

Na planie nie mieliśmy nawet kampera ani przyczepy, gdzie mogliśmy się schronić na przykład przed deszczem, wiatrem czy mrozem. I ja przez te trzy lata stałam na szpilkach w zimie, w cienkich rajstopkach, w kusym płaszczyku gdzieś na polnej drodze. Praca na planie to w dużej mierze czekanie. Na początku jest próba, później trzeba ustawić kamery, później kamery trzeba przestawić. Aktor czeka. Jedynym miejscem, gdzie mogłam się wówczas schronić, był… samochód dźwiękowca – wyznaje.

Dalej wspomina, że mimo, iż czuła, że coś jest nie tak, nigdy nie protestowała, ponieważ starsi i bardziej doświadczeni aktorzy, którzy grali razem z nią, nigdy nie narzekali.

W szkole teatralnej uczono nas pokory. Nasi profesorowie mówili, że to zawód dla ludzi, którzy mają stalowe nerwy i końskie zdrowie. Duszę motylka i skórę hipopotama. Wyszłam z niej z takim poczuciem, że jeśli mam stać i czekać, to będę to robić. Skoro Teresa Lipowska czeka, skoro Witek Pyrkosz stoi na mrozie obok mnie, jeśli wielu aktorów bardziej doświadczonych ode mnie wytrzymuje, to dlaczego ja mam się buntować. Wydawało mi się to nie na miejscu .

W końcu jednak przelała się czara goryczy i agent Kożuchowskiej wynegocjował obecność kampera na planie. Miejsca jednak nie było zbyt wiele, ponieważ w jednym samochodzie mieściła się garderoba, charakteryzacja i aktorzy, którzy czekali na zdjęcia.

Ciekawe co na te wyznania Ilona Łepkowska, która wówczas była producentką „M jak miłość”…

Zdj: Instagram

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i