Carnivore – kontrowersyjna dieta mięsożerców

Carnivore

Carnivore to rodzaj odżywiania oparty w 90% na spożywaniu mięsa. Pozostałe 10% to również produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak nabiał czy jajka. Dieta ta jest dość mało popularna w Polsce, jednak powoli zyskuje zainteresowanie, szczególnie wśród zwolenników innych diet niskowęglowodanowych takich jak dieta paelo czy dieta ketogeniczna.

Carnivore a dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna nazywana w skrócie „keto” jest dietą o bardzo wysokiej zawartości tłuszczu, umiarkowanej zawartości białka i bardzo niskiej zawartości węglowodanów (ok 30 g na dobę). Daje wspaniałe rezultaty, jeśli chodzi o chudniecie, budowanie masy mięśniowej, poprawę samopoczucia psychicznego czy walkę z chorobami odpornymi na leczenie (np. padaczką lekooporną). Odstawienie węglowodanów ma bowiem ogromny wpływ na pozytywne zmiany biochemii naszego mózgu.

Osoby stosujące tę dietę cechuje silna dyscyplina, jest to bowiem jedna z najbardziej restrykcyjnych diet na świecie.

Można powiedzieć, że carnivore jest „o krok dalej” od diety ketogenicznej, wyklucza ona bowiem już jakiekolwiek źródła węglowodanów. Nazywana też „zero carb” lub „dietą jaskiniowca” – przypomina pierwotny sposób żywienia człowieka, oparty na jedzeniu mięsa i pozbawiony spożywania zbóż, czy innych źródeł węglowodanów.

Trzeba jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem każdej diety należy skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, bo rozpoczynając dietę, zwłaszcza tak restrykcyjną, możemy sobie zaszkodzić, mimo faktu, że uda nam się zrzucić parę niechcianych kilogramów.

źródło: https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/diet/carnivore-diet-benefits-risks-food-list-more/

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i