Lee MacMillan rzuciła się pod pociąg. 28-letnia influencerka zmagała się z depresją

W piątek rodzina Lee MacMillan poinformowała, że 28-latka odebrała sobie życie, rzucając się pod pociąg. Bliscy influencerki apelują, aby nie bagatelizować chorób psychicznych.

Lee MacMillan była podróżniczką i youtuberką. Prowadziła kanał na YouTubie, na którym umieszczała filmy z podróży. Przemierzała świat vanem wraz ze swoim byłym chłopakiem Maxem Bidstrupem oraz psem Occy. Kanał pary na YouTubie, Max & Lee, zgromadzili 497 000 obserwujących.

Dzisiaj internet obiegła smutna wiadomość. 28-latka popełniała samobójstwo, rzucając się pod pociąg w Kalifornii. Bliscy Lee MacMillan dodali na Instagram wzruszający wpis, w którym zaapelowali o nieignorowanie chorób psychicznych.

Przeżyła niezwykłe życie i dzielnie walczyła z depresją. Z bólem serca musimy podzielić się tym, że Lee odebrała sobie życie w piątek. Była najjaśniejszym światłem, magnetyczną siłą natury i tak wielu ją kochało. Jeśli możemy teraz zrobić jedną rzecz dla Lee, w chwili tej miażdżącej straty, to szerzyć przesłanie, że zdrowie psychiczne jest tak samo realne jak zdrowie fizyczne, i że choroba może uderzyć każdego, bez względu na to, jak nieprawdopodobne mogłoby się to wydawać. Można czuć się źle, można poprosić o pomoc i absolutnie trzeba o nią poprosić.

Rodzina Lee zaapelowała również, aby nie sugerować się tym, jak wygląda czyjeś życie w mediach społecznościowych. Zaznaczyli, że Lee szukała pomocy, jednak nie udało się jej wygrać z chorobą.

Lee dużo mówiła o zdrowiu psychicznym. Była szczera i otwarta na temat własnych zmagań. Otrzymywała pomoc: od profesjonalistów, od rodziny, od przyjaciół. Miała wokół siebie wsparcie. (…) A jednak uległa tej straszliwej chorobie.

Źródło: pudelek.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i