Kulisy dymisji prezesa CNN

Prezes CNN Jeff Zucker ogłosił swoją rezygnację po ujawnieniu, że pozostaje w związku z dyrektorką stacji.

– Podczas wewnętrznego śledztwa w sprawie dziennikarza CNN Chrisa Cuomo, zostałem zapytany o związek z moją najbliższą współpracowniczką. Nie przyznałem się do tego, że nasze relacje rozwinęły się w ostatnim czasie. Popełniłem błąd. W rezultacie odchodzę ze stanowiska – napisał Zucker w mailu do pracowników, cytowanym przez newsmax.com.

Ustępujący prezes nie wymienił nazwiska swojej partnerki, ale chodzi o Allison Gollust, dyrektorkę ds. marketingu sieci, a zarazem wiceprezes CNN, która sama ujawniła mailowo, że jest osobą, o której mowa.

– Jeff i ja jesteśmy bliskimi przyjaciółmi oraz zawodowymi partnerami od ponad 20 lat. Podczas epidemii covid19 nasza relacja uległa zacieśnieniu. Żałuję, że nie ujawniliśmy tego we właściwym czasie. Jestem niesamowicie dumna z mojej pracy w CNN – napisała Gollust.

Newsmax.com przypomina, że dziennikarz Chris Cuomo został zwolniony przez CNN po tym, jak odkryto, że pomógł swojemu bratu, ówczesnemu gubernatorowi Nowego Jorku Andrew Cuomo, w mataczeniu utrudniającym oskarżenie w sprawie molestowania seksualnego. Dziennikarz CNN był skrytym autorem zeznań brata przed prokurator generalną stanu Nowy Jork Letitii James. Natomiast Gollust pełniła wcześniej funkcję dyrektora ds. komunikacji gubernatora Cuomo.

Zdaniem portalu, Zucker stojący na czele CNN od 2013 r. odchodzi w momencie newralgicznym dla dalszych losów telewizji. Firma macierzysta WarnerMedia jest w trakcie fuzji z Discovery. Przygotowuje się również do uruchomienia wiosną nowej usługi streamingowej CNN+.

Dymisję Zuckera skomentował Donald Trump, który był czołowym obiektem ataków CNN. Prezydent oświadczył, że rezygnacja prezesa ma niewiele wspólnego z ukrywaniem związku.

– Jeff Zucker opuszcza CNN z powodu okropnych wyników CNN, której oglądalność spadła o 90 proc. – napisał Trump w specjalnym komentarzu.

– Ten światowej klasy gnojek, który zdecydowanie zbyt długo kierował CNN, doprowadził do utraty audytorium, kwestionując prawdziwe wiadomości. Jego dymisja to szansa aby zamieść cały brud pod dywan – newsmax.com cytuje opinię byłego prezydenta.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i