Dubaj nadal głównym portem lotniczym świata

Władze Dubaju poinformowały, że mimo pandemii tamtejszy port lotniczy utrzymał pierwsze miejsce wśród najbardziej ruchliwych lotnisk świata. Z liczbą 29 mln pasażerów w ubiegłym roku, pozostaje „globalną bramą transportu lotniczego”, informuje Associated Press.

Ubiegłoroczne dane ruchu pasażerskiego są niezwykle zachęcające dla napędzanej turystyką gospodarki Dubaju. Emirat jest uważany za kluczowy węzeł lotniczy pomiędzy Zachodem i Azją. Statystyka wskazuje, że po dwóch latach epidemii i bezprecedensowej blokadzie granic, ilość rejsów międzynarodowych obsługiwanych przez Dubaj stale rośnie. Dane za 2021 r. oznaczają zwiększenie ruchu o 12 proc. w porównaniu z 2020 r., w którym odnotowano jedynie 26 milionów podróżnych.

AP wskazuje jednak, że mimo optymizmu wywołanego liczbą 29,1 mln pasażerów, międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) nie zbliża się nawet do progu 86,4 mln podróżujących zarejestrowanych przez lotnisko w 2019 r.

Dubaj jest obecnie gospodarzem Targów Światowych, które z powodu pandemii uległy rocznemu opóźnieniu. Expo 2020 rozpoczęte w październiku ubiegłego roku potrwa do końca marca, przyciągając miliony odwiedzających, w tym głowy państw, członków rodzin królewskich oraz celebrytów. Impreza pomogła umocnić reputację Dubaju jako globalnego węzła transportowego i hubu turystycznego. 

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i