Mastercard i Visa odłączają rosyjskich użytkowników

W dniu 1 marca Mastercard i Visa odłączyły od swoich usług rosyjskie instytucje finansowe objęte sankcjami, informuje biznesowy portal RBK.

– W wyniku nakazów wynikających z międzynarodowych restrykcji zablokowaliśmy dostęp wskazanych banków do sieci płatniczej Mastercard. W najbliższych dniach będziemy kontynuować współpracę z regulatorami, aby w pełni wywiązać się z naszych zobowiązań – rosyjski portal cytuje fragment oświadczenia Mastercard.

Jednocześnie RBK wyjaśnia, że po odłączeniu od systemu karty banków nie będą działały za granicą i w zagranicznych transakcjach. W Rosji będą ważne, ponieważ są przetwarzane przez wewnętrzny krajowy system kart płatniczych.

Również międzynarodowy system płatniczy Visa oświadczył, że podejmuje „natychmiastowe środki” w celu wyegzekwowania sankcji nałożonych na Rosję. Firma potwierdza, że ​​jest również gotowa na ewentualne nowe ograniczenia, jeśli zostaną wprowadzone. 

Visa poinformowała, że ​​jej fundacja przekaże UNICEF 2 miliony dolarów na pomoc humanitarną dla Ukraina oraz prześle pieniądze dla Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i