Million dolarów za głowę Putina

World Israel News publikuje post w mediach społecznościowych, który zawiera zdjęcie Putina ze słowami: – Władimir Putin poszukiwany za masowe morderstw: żywy lub martwy.

Serwis wyjaśnia, że autorem jest rosyjski przedsiębiorca Aleks (Aleksander) Konanychin, który zaoferował oficerom rosyjskiej armii i służb specjalnych nagrodę w wysokości miliona dolarów za aresztowanie Putina.

– Obiecuję zapłacić 1 000 000 dolarów oficerom, którzy zgodnie z konstytucyjnym obowiązkiem i w zgodzie z prawem międzynarodowym aresztują Putina, jako zbrodniarza wojennego – ogłosił w LinkedIn milioner.

Jak wyjaśnił: – Putin nie jest prezydentem Rosji, bo doszedł do władzy w wyniku specjalnej operacji wysadzania w powietrze budynków mieszkalnych, a następnie złamał konstytucję, eliminując wolne wybory i mordując swoich przeciwników. Jako etniczny Rosjanin, uważam za swój moralny obowiązek ułatwianie denazyfikacji Rosji. Będę kontynuował pomoc dla Ukrainy w jej heroicznych wysiłkach, by przeciwstawić się atakowi bandyty.

Według izraelskiego serwisu Konanychin zamieścił „list gończy” za Putinem w Facebooku. WIN przypomina, że w 1991 r. biznesmen był założycielem, współwłaścicielem i prezesem Russian Exchange Bank, który stał się pierwszą instytucją, która otrzymała licencję na handel walutami od ówczesnego rządu Borysa Jelcyna. Obecnie mieszka w USA.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i