Hollywood bojkotuje Rosję

Hollywoodzkie studia wstrzymują projekty filmowe i dystrybucję w Rosji, dołączając do firm technologicznych, banków, koncernów naftowych i innych branż, które bojkotują Moskwę po brutalnej inwazji na Ukrainę, informuje Axios.

Według portalu, oznacza to, że wytwórnie przedkładają moralność nad pieniądze, rezygnując z międzynarodowych przychodów ze sprzedaży biletów w czasie, gdy branża wciąż boryka się z następstwami pandemii.

Axios informuje o decyzji Netflix, wstrzymującej wszystkie przyszłe projekty i przejęcia w Rosji. Gigant streamingowy oświadczył również, że będzie sprzeciwiał się rosyjskiemu prawu nakazującemu dodanie państwowych kanałów propagandowych do swoich usług.

Także koncern Disney wstrzymał dystrybucję filmów w Rosji: – Biorąc pod uwagę niesprowokowaną inwazję na Ukrainę i tragiczny kryzys humanitarny. O identycznej decyzji poinformowała firma Sony, która zamroziła swoje premiery kinowe w Rosji. Natomiast Warner Bros. zrezygnował premiery nowej części „Batmana”, zaplanowanej w tym tygodniu.

Na podobny krok zdecydowała się grupa europejskich wytwórni i telewizji, w tym BBC Studios, ITV Studios i inne, które zerwały wszelkie kontakty i negocjacje biznesowe z rosyjskim sieciami kinowymi, telewizjami i sektorem rozrywki.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i