Goldman Sachs wychodzi z Rosji

Bank Goldman Sachs potwierdził, że całkowicie kończy działalność na rosyjskim rynku, co czyni go drugim gigantem Wall Street, który po agresji na Ukrainę ogłosił taką decyzję.

Associated Press zwraca uwagę, że Goldman Sachs opublikował komunikat po tym, jak plan opuszczenia Rosji ogłosiła Citigroup, która już rozpoczęła likwidację swojej działalności. Jednak proces ten prawdopodobnie potrwa dłużej, ponieważ Citigroup prowadzi w Rosji zarówno bankowość detaliczną, jak i biznesową.

Według AP, podobnie jak inne banki z Wall Street, Goldman przez ostatnie lata prowadził w Rosji firmę bankowości inwestycyjnej. Bank przekazał w oświadczeniu, że ma około 650 milionów dolarów zainwestowanych w rosyjskich papierach dłużnych.

Agencja podkreśla, że sektor bankowy to ostatnia branża, która znalazła się pod presją zerwania interesów z Rosją. W przeciwieństwie do firm produkcyjnych i handlowych, banki mają pożyczki, depozyty oraz inne, specyficzne relacje z klientami. Dlatego ich likwidacja lub sprzedaż wymaga dłuższego czasu.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i