Firmy zmniejszają o połowę powierzchnie swoich biur w Brukseli. Czy oznacza to więcej tanich nieruchomości?

Belgijskie firmy zmniejszają o połowę powierzchnię biurową w Brukseli po pandemii – informuje dziennik “De Tijd”. Zdecydowało się na to już kilka dużych firm, m.in. Proximus, Bpost, BNP Paribas, Fortis i KBC.

W trakcie pandemii wiele firm przestawiło się na pracę zdalną. Teraz, kiedy zagrożenie wirusem znacznie zmalało, firmy postanowiły utrzymać niektóre z wcześniejszych rozwiązań i w konsekwencji zaoszczędzić pieniądze. Z ustaleń „De Tijd” wynika, że kilka największych belgijskich przedsiębiorstw postanowiło zredukować powierzchnię biurową w stolicy Belgii co najmniej o połowę.

Pracownicy takich firm jak Belfus (bańkowość i ubezpieczenia) czy Engie Electrable (dostawca energii) mają przychodzić do pracy 2-3 dni w tygodniu, a w pozostałym czasie wykonywać zadania z domu. Firma Engie Electrable poinformowała dziennik, iż obecnie potrzebuje jedynie połowę powierzchni biurowej z obecnych 60 tys.

Operator pocztowy Bpost również zamierza korzystać jedynie z połowy obecnie wykorzystywanej przestrzeni. Niewykluczone, że na podobny ruch zdecydują się firmy w innych państwach.

Źródło: PAP

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i