Premier Morawiecki: Inflacja to druga wielka broń Putina

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że Władimir Putin zaatakował nie tylko Ukrainę, ale również bezpieczeństwo energetyczne w Europie, bezpieczeństwo żywnościowe, zaatakował inflacją.

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach Mateusz Morawiecki powiedział, że Putin i Kreml “już kilkanaście miesięcy temu rozpoczęli odpowiednie działania po to, aby ceny gazy były wysokie, aby ceny nośników były odpowiednio wysokie, aby zdestabilizować wzrost gospodarczy, ten kruchy wzrost gospodarczy po pandemii Covid-19”.

“Musimy sobie dzisiaj zdać sprawę, że jest to druga wielka broń Putina – putinflacja” – wskazał premier. “Inflacja, poprzez którą chce zniszczyć rozwój gospodarczy i odbudowę gospodarczą po pandemii” – podkreślił Morawiecki.

Premier wskazał, że inflacja pogłębiona przez kryzys energetyczny nie dotyczy wyłącznie Europy. Przywołał słowa prezydenta USA Joe Bidena, który powiedział, że za inflację w USA w 70 proc. odpowiadają wysokie ceny energii.

“Z tego warto zdać sobie sprawę – wszyscy przedsiębiorcy to wiedzą, warto, aby polscy politycy zrozumieli zakres tej wielkiej inflacji, która została tutaj zainstalowana przez Putina” – podkreślił Morawiecki.

Źródło: PAP

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i