Go Sport zamyka sklepy. Efekt sankcji

Po wprowadzeniu sankcji sieć Go Sport zamknęła wszystkie 25 sklepów stacjonarnych w Polsce i sklep internetowy.

Sankcję objęły Go Sport, bo jej właścicielami poprzez singapurską spółkę są Rosjanie. W UOKiK od niedawna czeka wniosek Sport Direct o przejęcie sieci.

Sieć sklepów Go Sport do 2019 roku miała francuskiego właściciela, po czym została ona przejęta przez singapurską spółkę Sportmaster Operations PTE, której rzeczywistymi beneficjentami są osoby pochodzenia rosyjskiego, w tym oligarcha Nikolay Fartushnyak, Vladimir Fartushnyak oraz Alexander Mikhalskiy, którzy są współzałożycielami jednej z największych rosyjskich sieci sklepów sportowych Sportmaster.

Firma Go Sport Polska została objęta wszystkimi czterema rodzajami sankcji, które obejmują: – zamrożenie wszystkich środków finansowych i zasobów gospodarczych, – zakaz udostępniania podmiotowi wpisanemu na listę lub na jego rzecz – bezpośrednio lub pośrednio – jakichkolwiek środków finansowych lub zasobów gospodarczych, – zakaz świadomego i umyślnego udziału w działaniach, których celem lub skutkiem jest ominięcie środków wskazanych dwóch pierwszych punktach, – wykluczenie z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.

Go Sport Polska przypomina, że już 3 marca właściciele spółki podjęli decyzję o sprzedaży marki w celu zapewnienia ciągłości zatrudnienia międzynarodowego zespołu pracującego w kraju. W połowie kwietnia wniosek o zgodę na przejęcie Go Sport Polska złożyła do UOKiK firma Sports Direct (należy do grupy kapitałowej Frasers Group), mająca w naszym kraju 13 sklepów sportowych w 10 miastach.

Źródło: WM

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i