Firma Evolution: 75 proc. Polaków niepokoi się inflacją

Wyniki badania firmy Evolution pokazują, że 75 proc. Polaków niepokoi się postępującą inflacją. Dla 69 proc. respondentów stresujące jest posiadanie kredytu hipotecznego w obecnej sytuacji gospodarczej.

Przedsiębiorstwo Evolution jest globalnym twórcą i dostawcą oprogramowania do gier online. Z przeprowadzonego niedawno raportu firmy „Stres a praca” wynika, że ponad 45 proc. Polaków odczuwa stres silniej niż jeszcze pół roku temu. Okazuje się, że Polacy najbardziej przejmują się inflacją i kredytem hipotecznym. Poziom inflacji wywołuje zaniepokojenie u 75 proc. Polaków, posiadanie kredytu hipotecznego – u 69 proc. 42 proc. ankietowanych boryka się z problemami ze snem.

Aby poradzić sobie ze stresem, respondenci najchętniej oddają się oglądaniu filmów lub seriali (57 proc.), słuchaniu muzyki (54 proc.) oraz spacerowaniu (53 proc.). Na kolejnych miejscach znalazły się takie aktywności jak spędzanie czasu w towarzystwie (43 proc.), czytanie (39 proc.), granie w gry (28 proc.) i uprawianie sportu (19 proc.). Uprawianie sztuki wskazało 6 proc. respondentów. 6 proc. badanych nie wskazało żadnej z wymienionych wyżej aktywności.

Opcję dłuższej pracy w ciągu dnia, ale za to 4 dni w tygodniu wybrało blisko 40 proc. ankietowanych. Ponad 31 proc. nie potrafiło się określić. Z raportu „Praca w IT” wynika, że aż co czwarty Polak myśli o rozpoczęciu kariery w branży IT. 60 proc. ankietowanych oczekiwałoby możliwości korzystania z elastycznego czasu pracy. Perspektywę pracy z dowolnego miejsca wskazało 59 proc. respondentów. Ankietowani chcący pracować w IT argumentowali swój wybór wysokimi zarobkami (79 proc.), możliwością pracy zdalnej (64 proc.) i elastycznym podejściem do pracownika (44 proc.).

Źródło: Bezprawnik

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i