Innowacje w ofercie mBanku. Będzie można płacić zbliżeniowo w obcych walutach

mBank ogłosił wprowadzenie zmian do swojej oferty. Już niedługo klienci zyskają m.in. możliwość realizowania płatności zbliżeniowych Blikiem w obcych walutach.

mBank poinformował klientów o zmianach, jakie zamierza wprowadzić do oferty w najbliższym czasie. Najważniejszą z nich jest udostępnienie płatności zbliżeniowych Blikiem w walutach obcych. Gdy Blik zbliżeniowy debiutował na rynku, przedstawiciele fintechu deklarowali, że będzie można z niego korzystać we wszystkich terminalach na świecie, w których akceptowane są bezstykowe karty Mastercard.

Dotychczas rozwiązanie nie dotyczyło klientów mBanku. Jak tłumaczy biuro prasowe instytucji, klienci dopiero teraz będą mogli z niego korzystać. Metoda płatności jest stopniowo udostępniana kolejnym grupom użytkowników aplikacji mobilnej na urządzeniach z systemem Android. Usługa będzie bezpłatna do listopada. Później od transakcji Blikiem C (contactless) w walutach obcych mBank będzie pobierał prowizję w wysokości 5,9 proc.

Druga innowacja zapowiedziana przez mBank to biometria behawioralna, stosowana do autoryzacji transakcji kartami w internecie. W tym wypadku mBank współpracuje z fintechami Digital Fingerprints oraz ITCARD. Zamiast używania kodu z wiadomości SMS do potwierdzania transakcji, będzie można w bramce płatniczej przepisać kilka wygenerowanych w tym celu słów. System przeanalizuje sposób wpisywania i na tej podstawie potwierdzi tożsamość płacącego.

Pozostałe zmiany anonsowane przez mBank to np. poprawki redakcyjne w regulaminie. Warto odnotować, że np. klienci firmowi otrzymają możliwość korzystania z karty mobilnej, którą można dodać np. do Apple Pay czy Google Pay. Klienci indywidualni mBanku z takiego rozwiązania mogą korzystać już od dawna.

Źródło: Cashless.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i