Rząd planuje wprowadzić estoński CIT! Kto skorzysta?

Podczas briefingu w przestrzeni coworkingowej “business_link”, prowadzonej przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości na PGE Narodowy w Warszawie, premier Morawiecki zapowiedział wprowadzenie Estońskiego CIT.

Przekonując, że jest to rozwiązanie przełomowe, podkreślił, że jest to jednocześnie „rozwiązanie prorynkowe i pro-pracownicze”.

Estoński CIT, najkrócej mówiąc, jest to brak podatku CIT (0%CIT) przez tak długi czas, jak długo zysk pozostaje w firmie. Wiąże się z tym również brak rachunkowości podatkowej, deklaracji i obowiązków administracyjnych w tym czasie.

Projekt, jak poinformował Premier, ma służyć mikro, małym i średnim firmom, by wesprzeć dotychczasowe działania rządu dla ich zatrzymania w Polsce.

W opinii Morawieckiego, skutkiem wprowadzenia Estońskiego CIT będzie wzrost zapotrzebowania na nowych specjalistów, również tych, którzy wyjechali z Polski w ostatnich 15 latach.

Zapowiadając wprowadzenie omawianego rozwiązania od nowego roku podatkowego, premier zwrócił się do Polaków mieszkających poza granicami kraju: „będziemy potrzebowali was również tutaj i to jest część całego planu, wielkiego planu inwestycyjnego, obliczonego na tworzenie miejsc pracy w każdej gminie, każdym powiecie, planu prezydenta Dudy”.

Źródło: KPRM

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i