Microsoft i Google w Polsce! Inwestycja jest warta 3 mld dolarów

W lutym 2019 r., z inicjatywy PKO Banku Polskiego i Polskiego Funduszu Rozwoju powstała Chmura Krajowa, której zadaniem jest – najkrócej ujmując rozwiązywanie problemów dotyczących usług lub oprogramowania, dostawcy i odbiorcy.

Wskazano, że Chmura Krajowa świadczy też „usługi doradcze związane z procesem transformacji cyfrowej z wykorzystaniem chmury obliczeniowej”.

Szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, w związku z informacjami dotyczącymi inwestycji Microsoft i Google w Polsce, napisał na Twitterze: „Microsoft i Google jako partnerzy Chmury Krajowej zadeklarowali łącznie 3 mld dolarów inwestycji w Polsce w najbliższych latach.

Polska staje się hubem cyfrowym Europy Śr.-Wschodniej”. Wiceprezes PKO BP i przewodniczący Rady Nadzorczej Operatora Chmury Krajowej (OchK) Adam Marciniak podkreślił w tym kontekście, że wspomniane inwestycje są efektem m.in. odpowiedniej infrastruktury i kompetentnych, polskich informatyków.

Wskazał też na deklarację Google o planach zatrudnienia kilku tysięcy pracowników. W jego opinii, inwestycje będą opłacalne dla obu stron.

W przypadku polskiej gospodarki, zdaniem wiceszefa PKO BP, staną się one elementem „przyspieszonej transformacji do gospodarki cyfrowej, która najszybciej się rozwija”.

Źródło:bankier.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i