PKN Orlen wzmacnia pozycję na chińskim rynku. Powstaje spółka Orlen China

W specjalnym komunikacie prasowym, PKN Orlen poinformował o powołaniu spółki Orlen China. Jej działanie skierowane będzie na wzmocnienie pozycji koncernu na rynku chińskim i w sąsiednich krajach.

W pierwszym etapie działalności, spółka zajmie się sprzedażą olejów silnikowych. Dotychczas, rozprowadzane były za pośrednictwem zewnętrznych partnerów. Otwarcie Orlen China planowane jest na drugą połowę 2021 r.

Zbudowanie własnych kompetencji sprzedażowych na rynku chińskim umożliwi nie tylko zwiększenie sprzedaży, ale też optymalizację kosztów i terminów dostaw – tłumaczył prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Nowa spółka będzie zarejestrowana we wschodnich Chinach, w mieście Suzhou, w prowincji Jiangsu, która jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, zamieszkiwanym przez ponad 80 mln. ludzi. Posiada ponad 150 specjalnych stref rozwoju, gdzie koncentrują się „bezpośrednie inwestycje zagraniczne, międzynarodowy handel oraz innowacje technologiczne”.

Koncern obliczył, że wprowadzenie własnej spółki do sprzedaży olejów, pozwoli – w ciagu najbliższych 3 lat – na kilkukrotne zwiększenie zysków operacyjnych.

Wraz ze wzmacnianiem kompetencji sprzedażowych, Orlen China może stać się platformą do plasowania na azjatyckim rynku innych produktów, w tym petrochemicznych – wskazał prezes Obajtek dodając, że to w Chinach spółka odnotowywała najwyższe wzrosty, spośród wszystkich rynków azjatyckich, na których działała.

Źródło:bankier.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i