TUI Poland ma kłopoty? Turyści czekają na oficjalne informacje

TUI Poland to jeden z największych touroperatorów na polskim rynku. Według medialnych informacji, firma bardzo mocno odczuła spowodowany pandemią kryzys.

Mimo perspektywy poluzowania obostrzeń spowodowanych koronawirusem, grupa TUI zdecydował się na dość drastyczne działania.

Zamknięto oddział we Francji, rozpoczęto sprzedaż ofert na platformie booking. com. Najnowsza, też nieoficjalna informacja, dotyczy anulowania wakacyjnej oferty przeznaczonej dla turystów z Czech i Litwy – zarezerwowanych już wycieczek i wycofania się ze sprzedaży wakacyjnych wyjazdów z wylotami z polskich lotnisk.

Brak konkretnych, oficjalnych komunikatów na temat działania TUI Poland powoduje pojawienie się spekulacji.

Opierają się one na wiadomościach od litewskich i czeskich partnerów firmy. Znalazły się w nich prośby o natychmiastowy kontakt z klientami i wypłatę już zainkasowanych pieniędzy i zapewnienie o zwrocie partnerom wszystkich pieniędzy w ciągu 2 tygodni.

Eksperci branży turystycznej sugerują, że powodem tych działań może być obawa przed wprowadzeniem na Litwie, czy w Polsce, kolejnych obostrzeń a zwłaszcza przymusowej kwarantanny.

Źródło: otopress.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i