Emilia Clark o swojej chorobie w szczególnej książce podziękowań

Emilia Clarke, aktorka znana w świecie głównie z roli Daenerys Targaryen w popularnym serialu kanału HBO „Gra o tron” pierwszy raz opowiedziała o swojej chorobie sprzed 9 lat.

Wspomnienie aktorki ukazało się w książce „Dear NHS: 100 Stories to Say Thank You”, której anglojęzyczną premierę zapowiedziano na jutro. Wśród autorów 100 szpitalnych historii, których dotyczą tytułowe podziękowania, znaleźli się, obok Emilii Clarke, m.in.: Emmy Thompson, Emmy Watson, Paul McCartney i Ed Sheeran.

Podziękowania Clark skierowane są do personelu medycznego, który opiekował się aktorką w 2011 r., kiedy musiała poddać się leczeniu z powodu zagrażającego jej życiu, podwójnemu tętniakowi mózgu. Magazyn „People” umieścił cytat z jej fragmentu książki, który stanowi list wdzięczności dla personelu placówek, w których Clark przebywała przez kilka tygodni.

Gwiazda wyróżnia w nim szczególnie pielęgniarkę pogotowia, która zasugerowała wykonanie badania mózgu, co w opinii aktorki, uratowało jej życie. Podkreśla też, że w trudnych chwilach terapii szpitalnej, nigdy nie była sama.

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i