Piłkarz został porażony piorunem podczas meczu! Wrócił właśnie do gry

Na początku lipca, podczas rozgrzewki rosyjskiej, młodzieżowej drużyny FC Znamya Truda Oriechowo-Zujewo , doszło do niecodziennego wydarzenia. Jeden z zawodników, grający na pozycji bramkarza, 16-letni Ivan Zaborovsky, został porażony piorunem.

Sytuacja miała miejsce, kiedy młody zawodnik znajdował przeszedł na drugą stronę boiska. Został nagle oświetlony piorunem i w ułamku sekundy upadł na murawę. Pozostali zawodnicy zorientowali się co się stało dopiero, kiedy zobaczyli leżącego kolegę i zwęgloną wokół niego trawę. Trener drużyny Anton Basov udzielił mu pierwszej pomocy.

W szpitalu, wprowadzono Zaborovsky’ego w śpiączkę farmakologiczną. Obecnie, po trzech tygodniach od dramatycznego wydarzenia, młody piłkarz wrócił na boisko. Jedynym śladem uderzenia pioruna jest oparzenie na klatce piersiowej, w miejscu, gdzie nosił łańcuszek. Z całego zdarzenia zapamiętał piłkarz tylko utrudniony oddech.

Zaborovsky podpisał właśnie kontrakt z grającą w trzeciej lidze Rosji, drużyną seniorów swojego klubu. Sprawa kontraktu była zaplanowana jeszcze przed jego wypadkiem.

Źródło:mirror.co.uk

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i