Budowa „Wodnego świata” Roberta Lewandowskiego rusza jesienią. Koszt inwestycji to 71 mln złotych

Wodny świat” to nie tylko restauracja na jeziorze Niegocin. Projekt przewiduje też Osadę Żeglarza – przystań jachtową, która będzie umożliwiała korzystania z różnych form edukacji i zabawy, dla poznania czym jest woda w ekosystemie.

Główną atrakcją Osady ma być symulator wędkarski, przygotowany specjalnie dla tego miejsca. W Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich ulokowane będzie min. akwarium mazurskie. Koszt realizowanej w Giżycku i Grajewie inwestycji obliczono na 71 mln. złotych.

41 mln przekaże na ten cel Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Pozostałe koszty, wzięły na siebie, realizujące projekt cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. – jej udziałowcem jest Robert Lewandowski, Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART.

Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka, poinformował w rozmowie z portalem wp.pl, początek prac przy „Wodnym świecie” przewidziano na wrzesień tego roku. Jeśli pandemia nie zmieni planu realizacji projektu, restauracja rozpocznie działalność w maju 2021 r.

Źródło:olsztyn.eska.pl/gizycko.wm.pl

Czym żyje Polska i Świat dowiesz się z najnowszej

Oglądaj BiznesInfo.tv

Inspirujące historie poznasz w i